We wszystkim co robisz, masz wybór.

To jak człowiek radzi sobie w różnych sytuacjach życiowych mówi bardzo dużo o tym jaki jest naprawdę. Sytuacje kryzysowe niekoniecznie kształtują nasz charakter, ale z pewnością go ujawniają.

Zawsze, kiedy przychodzą trudne momenty w naszym życiu, gdzie musimy wybrać: albo nasze zasady albo odstępstwo od nich, za każdym razem, gdy wybieramy zasady stajemy się silniejsi – nawet jeśli ten wybór pociąga za sobą negatywne dla nas konsekwencje.

Łatwo jest mówić wiele rzeczy, natomiast prawdziwą oznaką naszego charakteru są czyny. 

We wszystkim co robisz, masz wybór.
Pamiętaj, że ma końcu wybory których dokonujesz, ukształtują Ciebie.

John Wooden

Twój charakter stanowi o tym kim jesteś, to kim jesteś decyduje o tym co widzisz, a to co widzisz przesądza o tym co robisz, jednym słowem nie da się oddzielić charakteru od czynów człowieka.

Uwielbiam zdanie: „nie ma nic łatwiejszego niż słowa, nie ma nic trudniejszego niż wypełnianie ich dzień w dzień”.

Zastanów się jak reagujesz, gdy pojawiają się wyzwania w Twoim życiu – wykręcasz się z trudnej sytuacji i uciekasz czy postanawiasz się z nią zmierzyć? 

Bardzo wierzę w to, że te osoby, które robią trudne rzeczy i mają silny kręgosłup moralny mają łatwe życie, a Ci którzy wybierają proste decyzje nieustannie cierpią wewnątrz.

Będę to zawsze powtarzać: to Twoje życie i każdego dnia możesz podjąć decyzję, że od teraz chcesz być lepszą osobą od tej, którą byłeś wczoraj.

Powodzenia,

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.