Jeśli gonisz dwa króliki, oba Ci uciekną.

Jeśli gonisz dwa króliki, oba Ci uciekną – znasz to przysłowie? Moim zdaniem kluczem do sukcesu są przede wszystkim: priorytety i koncentracja.

Ten kto zna swoje priorytety, ale nie ma koncentracji wie co należy zrobić, ale nigdy nie doprowadza rzeczy do końca. Z kolei jeśli masz koncentracje, ale brakuje Ci listy priorytetów to nie robisz żadnych postępów. W momencie gdy masz jedno i drugie masz potencjał aby osiągnąć niesamowite rzeczy.

Jak oceniasz u siebie koncentrację i uważność? Świadomie zarządzasz swoją energią czy tylko doskonalisz się w robieniu rzeczy mało istotnych. Takich, które być może są łatwe i wygodne, ale jednocześnie z najmniejszym potencjałem a przy okazji monopolizują jeszcze Twój czas?

Pamiętaj: Ty jesteś swoim największym atutem albo swoją największą przeszkodą.

A zatem, co zacząć robić aby powoli i systematycznie przywracać swoją koncentrację?

  1. Przede wszystkim pracuj nad sobą i nad swoimi priorytetami, ustal co jest dla Ciebie tak naprawdę ważne. Sprawdź czy cele, po które idziesz są Twoje, czy sprawiają Ci radość, dają siłę i energię do tego aby codziennie rano wstawać z uśmiechem i radością do działania.
  2. Skup się na swoich mocnych stronach i to właśnie je rozwijaj – Twoje atuty pomogą Ci się wyróżnić i zbudować większą pewność siebie.
  3. Otwórz się na nowe szanse i możliwości. Nie trzymaj się kurczowo starych schematów, być może te działania nie są spójne z Tobą i dlatego cały czas nie możesz ruszyć z miejsca. Takie sytuacje tworzą w nas opór dlatego poszukaj czegoś z czym będziesz się mógł utożsamiać.
  4. Współpracuj z innymi – w pojedynkę nigdy nie będziesz tak bardzo skuteczny jak z zespołem.

W skali od 1-10 (gdzie 0 to najmniej a 10 to maks) jak oceniasz swoją koncentrację i uważność, na co dzień, na dzień dzisiejszy?

Pozdrawiam,

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.