Rezyliencja a wellbeing.

Wellbeing (czyli dobrostan) i rezyliencja to dwa różne, ale trzeba przyznać bardzo powiązane ze sobą pojęcia z dziedziny psychologii i zdrowia psychicznego.

Wellbeing, najczęściej, rozumiemy jako ogólny stan zadowolenia na wielu płaszczyznach, w kontekście: fizycznym, emocjonalnym ale również i społecznym.

Głównym celem wellbeingu jest stworzenie harmonii między różnymi sferami naszego życia, co w efekcie powinno przyczynić się do poczucia szczęścia, satysfakcji i spełnienia.

Rezyliencja natomiast jest zdolnością jednostki do radzenia sobie z trudnościami, przeciwnościami losu i stresem, ale również do szybkiego powrotu do stanu wyjściowego po przejściu przez trudne sytuacje. Osoba o wysokiej rezyliencji potrafi adaptować się do zmian i wyzwań, jest elastyczna i szybko powraca do równowagi psychicznej.

Podsumowując, wellbeing odnosi się do ogólnego stanu zadowolenia, podczas gdy rezyliencja dotyczy zdolności jednostki do radzenia sobie z przeciwnościami i wyzwaniami.

Oba te aspekty są ważne i potrzebne dla zachowania dobrego zdrowia psychicznego i ogólnej jakości życia.

Rezyliencja i wellbeing są kluczowymi elementami naszego sukcesu zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Dążmy zatem do osiągnięcia harmonii między tymi aspektami i twórzmy przestrzeń, w której możemy rozwijać swój pełen potencjał!

Jeśli znasz kogoś kto potrzebuje wiedzy w tym zakresie wyślij proszę link do tego wpisu i/lub zachęć do zapisu na mój newsletter, gdzie będę poruszać te tematy równie szeroko.

Dzielmy się dobrem 🤗🌿

Z góry bardzo dziękuję,
Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.