Gdy rok cyfrę zmienia

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, dla mnie jest to zawsze bardzo magiczny czas. Przez wiele lat wierzyłam, że tak jak wskazówki zegara pokazują nową godzinę i rok zmienia cyfrę na nową wszystko co do tej pory mi się nie udawało zmieni się jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki i nagle sprawy same się ułożą.

Dzisiaj już nie wierzę w takie bajki – co nie oznacza, że dalej nie jest to dla mnie szczególny moment. Teraz wiem, że wiele zależy przede wszystkim ode mnie i od tego ile pracy i wysiłku włożę w realizację swoich celów, czy będę usprawiedliwiać się wymówkami czy z pokorą zniosę cenne lekcje i będę iść dalej pomimo trudniejszych dni.

Od dłuższego czasu dużo pracuję nad sobą, nad swoimi mocnymi jak i słabymi stronami – stale się rozwijam, podnoszę sobie poprzeczkę i wychodzę ze swojej strefy komfortu. Dużo czytam, dużo się uczę i szkole od innych, lepszych ode mnie. Mam kilku mentorów, którym czuję, że zawdzięczam bardzo dużo i pewnie życia by mi nie starczyło aby im się odwdzięczyć za wiarę we mnie i ich pomoc.

Przełom roku to dla wielu osób, w tym i dla mnie, również czas pewnej refleksji. Warto zatem zatrzymać się na chwilę i zadać sobie kilka pytań:

  1. Przypomnij sobie co się wydarzyło w tym roku, jakie ważne wydarzenia były częścią Twojego życia lub Ty byłeś ich udziałem.
  2. Zastanów się z czego jesteś dumny – z jakich osiągnięć i z jakich zachowań. Pogratuluj sobie sukcesów i doceń siebie.
  3. Zastanów się co mogło pójść lepiej, co mogłeś Ty zrobić lepiej lub Twoje otoczenie, ale koncentruj się tylko na tych rzeczach, na które mogłeś mieć wpływ. Dzięki temu wskażesz sobie obszary do rozwoju na najbliższy czas.
  4. Zastanów się jakie wyciągasz lekcje? Przyjmij je z wdzięcznością, ponieważ najwidoczniej były one Tobie potrzebne.
Podziel się, proszę, w komentarzu jakie były Twoje sukcesy w 2020 roku i za co jesteś wdzięczny 🙂

I na sam koniec dziękuję Ci za to, że jesteś tutaj ze mną, mam nadzieję, że w Nowym Roku również nieraz się spotkamy i będziemy wzajemnie inspirować, dzielić wiedzą i tym co mamy najlepsze 🙂 

Wszystkiego dobrego,

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.