Focus na zaangażowanie

Czy wiesz dokąd tak biegniesz każdego dnia, wstając rano i rzucając się w wir zadań i obowiązków?
Mówisz, że chcesz fajnego i ciekawego życia tylko zawsze jest coś do zrobienia, na nic nie ma czasu bo dużo pracy, a na koniec dnia niewiele efektów i zero wymiernych rezultatów?
Brzmi znajomo?
Po pierwsze, zastanów się co to dla Ciebie oznacza: „fajne i ciekawe życie” – co musisz zrobić a co czasem odpuścić aby żyć takim życiem jakiego chcesz i czego potrzebuejsz aby czuć się szczęśliwą osobą? Aby coś znaleźć trzeba wiedzieć czego się szuka 🙂
Po drugie, zastanów się czy działając w tym kierunku angażujesz się w 100% czy być może robisz coś na pół gwizdka tylko wtedy gdy masz na to ochotę i jest Ci wygodnie. 
A może kiedy właśnie trzeba  mocniej przycisnąć, robi się pod górkę i pojawiają się pierwsze schody trochę się wymigujesz i kokietujesz otoczenie usprawiedliwiając się wymówkami? 
Oczywiście, wiadomo, żeby nie było, zawsze znajdzie się odpowiednio ważny powód 😉
Nie ma nic łatwiejszego niż słowa i nie ma nic trudniejszego aby wypełniać je dzień w dzień – prawdziwą miarą zaangażowania są czyny, systematyczność i konsekwencja.
Pełne zaangażowanie daje ogromną moc – zaczyna się w sercu, ujawnia w działaniu i umożliwia realizację celów.
Zacznij od małych kroków, jednej rzeczy, dokończ to co rozpocząłeś i dopiero idź po następne – zdecydowanie łatwiej jest gdy nie rozdrabniasz się na multum rzeczy i gdy masz focus na jeden cel. 

Jeśli bierzesz na siebie za dużo każdy cel będzie niewyraźny i w konsekwencji wszystko będzie nijakie. 
Zacznij ten dzień inaczej niż do tej pory: angażując się w swoje działania na pełnej uwadze, energii i sprawdź różnice w efektach swojej pracy. 
Życzę Ci sił, chęci, zaangażowania i wytrwałości w tym co robisz.
Trzymam za Ciebie kciuki,
Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.