Co pomyślą i co powiedzą o mnie inni?

„Co pomyślą i co powiedzą o mnie inni?” – jak często pojawia się to pytanie w Twojej głowie? Jak często opinia innych osób blokuje Cię przed działaniem, zmianą kierunku, spełnianiem marzeń?
Trudno się tak po prostu odkleić i odciąć od tego co mówią i co myślą o nas inne osoby – bliscy, znajomi czy nawet tacy, którzy nas totalnie nie znają. Wiadomo, zawsze chcemy wypaść jak najlepiej w oczach naszych odbiorców i tych którzy nas otaczają. 
Zapamiętaj: Twoje życie nie jest tak naprawdę Twoje, jeśli cały czas się nad tym zastanawiasz, spędza Ci to sen z powiek i blokuje przed jakimkolwiek działaniem. 
To duża praca do wykonania aby przede wszystkim zaufać sobie i swoje zdanie stawiać na pierwszym miejscu.
To co myślą i powiedzą inni – jakie to ma właściwie znaczenie? 
Powiedzą i tyle, od Ciebie zależy ile z tego wpuścisz do swojego życia i jaki to będzie miało na nie realny wpływ. Trudno cały czas żyć w taki sposób aby komuś się przypodobać czy aby spełniać czyjeś oczekiwania. 
Na koniec dnia jedyną osobą z jaką zostajesz jesteś Ty sam. To o tą relację powinieneś dbać najbardziej, jeśli czujesz, że idziesz w zgodzie z własnym sercem, masz czystą intencję, nie robisz świadomie nikomu krzywdy to dlaczego masz ciągle oglądać się do tyłu na innych i nie pozwalać sobie być w pełni sobą i cieszyć się życiem jakiego byś chciał? Masz prawo iść swoją ścieżką, próbować, testować, sprawdzać co działa i co nie działa. 
Jasne, konstruktywna krytyka mile widziana, ale pamiętaj, że przede wszystkim musisz na nią wyrazić zgodę, a jeśli już ją wyrazisz to możesz ją jeszcze przyjąć lub nie – po prostu przemyśl i weź z niej tyle ile aktualnie potrzebujesz.
Przyjmowania informacji zwrotnej trzeba się nauczyć – to bardzo ważna umiejętność, to poskromienie swoje ego, przejaw dużej odwagi i dojrzałości aby zmierzyć się z feedbackiem i go umiejętnie wykorzystać bez postawy obrażonego dziecka. 
Pamiętaj, że taka postawa nie wnosi nic pozytywnego, pokazuje jedynie jak wiele jeszcze pracy przed Tobą. Bądź otwarty na informację zwrotną, natomiast to co z nią zrobisz później to już wyłącznie Twoja decyzja. 
Zapamiętaj proszę: inne osoby nie są w Twojej głowie, nie wiedzą co czujesz, nie znają Twojej historii, a Ty nie musisz się tłumaczyć ze swoich wyborów i wartości jakimi kierujesz się w życiu. 
Totalnie z niczego nie musisz się tłumaczyć, po prostu zaufaj sobie i ciesz się życiem jakie właśnie dla siebie budujesz.
Powodzenia,
Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.