Wszystko ma znaczenie

Zgodnie z prawem akumulacji wszystko co robisz i wszystko czego nie robisz – każda Twoja decyzja i każde działanie, które postanowiłeś podjąć i to z którego zrezygnowałeś – ma znaczenie. Brak decyzji też jest decyzją, która „zaowocuje” w przyszłości. 
  • Wchodzisz schodami na 2 piętro czy wybierasz windę?
  • czytasz książkę czy oglądasz Netflixa?
  • idziesz na wieczorny spacer po plaży z przyjaciółmi czy spędzasz czas godzinami w social mediach?
  • wracasz wcześniej z imprezy bo następnego dnia rano idziesz pobiegać albo wskakujesz na rower czy wypijasz 10 drinków i zostajesz do zamknięcia lokalu?
  • na kolację jesz sałatkę czy pizzę?
  • wybierasz rozmowę czy krępującą ciszę?
Często bagatelizujemy małe zmiany bo w chwili obecnej wydają nam się bez większego znaczenia. 
Pamiętaj, że jedna drobna zmiana powtarzana konsekwentnie każdego dnia może zaprowadzić Cię w zupełnie inne miejsce. Powtarzanie nawyków przynosi zwielokrotnione rezultaty i efekty. 
Dokonanie małego wyboru w tej chwili może wydawać Ci się mało istotne, ale życie składa się właśnie z takich małych wyborów i decyzji. Sukces w Twojej dziedzinie jest pokłosiem codziennych działań a nie jednorazowych i szalonych przemian z dnia na dzień. 
Skup się na tym, w którym kierunku aktualnie chcesz podążać a nie na bieżących rezultatach, których być może jeszcze nie jesteś w stanie zauważyć bo są tak mikroskopijne. 
Bądź cierpliwy – małe zmiany są niewidoczne do momentu aż nie przekroczysz pewnego progu. Wszystko w dłuższej perspektywie ma ogromne znaczenie. Pamiętaj o efekcie kuli śnieżnej – na początku niby nic a później jest nie do zatrzymania 🙂
Sukces wymaga czasu, wysiłku, wytrwałości i cierpliwości. 
Od czego zacząć?
Przede wszystkim musisz określić czego tak naprawdę chcesz i ustalić jaką cenę należy zapłacić aby osiągnąć swój cel. 
A teraz najtrudniejsze: trzeba postanowić, że się tę cenę zapłaci i każdego dnia konsekwentnie, dzień po dniu ją płacić bez gwarancji sukcesu. 
Co wybierasz: progres w działaniu czy udawanie i oszukiwanie siebie, że to co teraz robisz oddala Cię  od miejsca, w którym chcesz być? 
Jaka będzie pierwsza drobna zmiana, której dokonasz dzisiaj a która wydawała Ci się wcześniej bez znaczenia?
Pozdrawiam,
Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.