Bezpieczne i małe marzenia chronią nas przed rozczarowaniem.

Nie masz wrażenia, że zachowawcze życie i tak ostatecznie prowadzi do rozczarowania?

Człowiek najczęściej boi się wykreowanych wizji, które na moment kiedy trzeba podjąć działanie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – są tylko projekcją w naszym umyśle: „puk, puk – strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga, a tam nikogo nie ma…”

Uwierz mi: rozczarowanie Cię nie zabije wewnętrznie, jeśli tylko na to nie pozwolisz.

Nasz umysł jest skonstruowany w taki sposób, że w cokolwiek wierzysz znajdziesz na to dowód i swoje potwierdzenie. Pamiętaj, że nikomu z niczego nie musisz się tłumaczyć, sukces to gra mentalna między Tobą a Tobą. Za każdym razem wszystko zależy od Twojej: percepcji, podejścia, postawy i nastawienia.

Zasady są wymyślone przez ludzi, a to oznacza, że nie musisz za nimi ślepo podążać i dzisiaj możesz stworzyć swoje własne: możesz zdecydować, że od teraz w Twoim słowniku nie ma czegoś takiego jak „nieudana próba” – jest tylko wieloetapowy proces. Jeśli coś Ci nie wyszło 10 razy a wyszło za 11tym masz prawo do tego by powiedzieć sobie, że proces do realizacji tego konkretnego celu składał się z 10 etapów. Każda „nieudana” próba była inwestycją i nauczyła Cię czegoś nowego. Uwierz, że „tak” mieszka w krainie „nie”. Czasem musisz usłyszeć x razy: „nie” aby Twoje „tak” rozwaliło system.

Zawsze mówię, że wykreowanie małego marzenia kosztuje tyle samo czasu czy energii co wykreowanie DUŻEGO marzenia. Być może znasz powiedzenie: celuj w księżyc, nawet jeśli nie trafisz pozostaniesz pośród gwiazd.

Jeśli świadomie zaniżasz swoje wymagania i standardy nigdy nie przeskoczysz pewnego poziomu.

Bardzo rezonuje ze mną przykład: jeśli nie zapytasz odpowiedź zawsze będzie brzmieć: „nie”, a zatem jeśli spróbujesz, według mnie, możesz tylko zyskać. Idąc tym tokiem myślenia skoro nie masz nic do stracenia dlaczego by nie zagrać o największą stawkę?

Ostatnio usłyszałam piękne zdanie: na końcu wygrywa ten kto ma do siebie najmniejszy żal o to, że mógł zrobić więcej i mógł być kimś więcej.

Przestań kokieteryjnie bawić się z losem, zdecyduj czego chcesz, poznaj swoje ograniczenia, pracuj nad tym co Ciebie blokuje i zacznij spełniać swoje NAJWIĘKSZE marzenia.

Trzymam za Ciebie kciuki!


Zapraszam Cię do wspólnej pracy na indywidualnych spotkaniach online, podczas których przepracujesz ważne dla siebie tematy, znajdziesz w sobie odwagę i ruszysz z miejsca do działania aby zacząć realizować to co jest dla Ciebie naprawdę ważne – zapisy w wiadomościach prywatnych 📩 lub poprzez zakładkę sklep.

Pozdrawiam,

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.