Nigdy nie będziesz perfekcyjnie przygotowany, aby zacząć.

Przygotowując plan na kolejne miesiące wróciłam do wyzwania z Kamilą Rowińską, w którym brałam udział parę lat temu. Jednym z zadań było nagranie filmu, w którym dzielimy się przemyśleniami i lekcjami, które wyciągnęliśmy z rocznej pracy nad sobą. Film ostatecznie nie ujrzał światła dziennego, ale kto wie może kiedyś się odważę 🙂 
Wyzwanie dotyczyło różnych obszarów życia takich jak: sport, zdrowie i rozwój osobisty. Od tamtego momentu nauczyłam się bardzo dużo nowych rzeczy natomiast baza, którą wtedy wypracowałam pozostaje u mnie niezmienna i aktualna do dnia dzisiejszego i w związku z tym, że ma już u mnie 5 letnią gwarancję 😉 postanowiłam się nią podzielić. Daj znać, czy znalazłeś w tych lekcjach coś dla siebie.

Lekcje z wyzwania:

1. Nigdy nie będziesz perfekcyjnie przygotowany, aby zacząć. Najlepszy moment żeby zacząć jest tu i teraz. Dlatego, jeśli masz coś zrobić dzisiaj najlepiej zrób to teraz i od razu. Nie zastanawiaj się czy Ci się chce czy Ci się nie chce, ponieważ przez to dekoncentrujesz swoją uwagę, niepotrzebnie tracisz energię i skupiasz się na rzeczach, które są mało istotne.
2. Zrób tyle ile możesz. Nawet jeśli nie możesz zrobić tyle ile zrobił ktoś inny – każdy robi tyle ile może, na miarę swoich możliwości. Zawsze rób swoje 100% procent.
3. Nie porównuj się do innych. Jeśli chcesz się do kogoś porównywać, porównuj się do siebie samego sprzed jakiegoś okresu czasu i mierz systematycznie swój progres. 
4. Mózg potrzebuje celu, aby ruszyć z miejsca. Wyznaczaj sobie ambitne cele i realizuj je konsekwentnie krok po kroku. 
5. Sukces to proces. Sukces nie pojawia się z dnia na dzień, to proces, na który składają się codzienne, małe decyzje i wyzwania. Te małe zwycięstwa i/lub porażki budują i hartują nasz charakter, a także naszą wewnętrzną siłę, dlatego bądź z siebie dumny i nagradzaj się za swoje sukcesy a z potknięć wyciągaj wnioski i idź dalej.
6. Od myśli wszystko się zaczyna. Dbaj o czysty mózg i o higienę swojego umysłu. 

Myśli wywołują uczucia – > uczucia wywołują działanie – > działanie daje rezultaty, ale i kształtuje nasze nawyki. A nasze nawyki to my. 
Korzystaj z afirmacji i otaczaj się pozytywnymi ludźmi, którzy będą Cię wspierać i motywować do działania.
7. Ograniczenia są w naszej głowie. Podejmij decyzję i zacznij działać, bądź uważny, ponieważ na Twojej drodze pojawiają się szanse, które będą przybliżać Cię do realizacji Twoich celów, bądź tu i teraz skupiony na swoich działaniach. Nie pozwól aby ktokolwiek Ci wmówił, że jesteś na coś za słaby lub nie dasz rady. Tylko Ty wiesz na ile Cię stać i jak wiele chcesz i możesz osiągnąć.
Podsumowanie:
  • zamień ograniczające nawyki na nowe,
  • stwórz wspierające Cię przekonania,
  • znajdź w sobie odwagę i działaj 🙂
Jakie są Twoje przemyślenia po przeczytaniu tych punktów?
Dziękuję za Twój czas,
Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.