Czym jest coaching?

Coaching to odblokowanie potencjału osoby w celu maksymalizacji jej dokonań i działań. Jest raczej pomaganiem w uczeniu niż nauczaniem.

John Whitmore


Coaching jest uznawany za jedną z najbardziej efektywnych metod rozwoju, zarówno dla poszczególnych osób jak i organizacji czy przedsiębiorstw.
To wspaniały proces wzmacniający indywidualny, stały i kompleksowy rozwój kompetencji człowieka. Coaching inspiruje i pomaga budować wartościowe postawy, rozwijać nowe strategie zachowań oraz osiągać zamierzone cele i rezultaty. Sprawia, że osoba lepiej wykorzystuje swoje umiejętności i naturalne zdolności, staje się bardziej kreatywna i zyskuje większą motywację.
Celem coachingu zawsze jest wspieranie rozwoju, koncentracja na zasobach, czyli na tym co już umiemy, wiemy i potrafimy, w procesie wykorzystuje się osobiste strategie sukcesu i eliminuje ewentualne strategie porażki.

Poprzez odpowiednio stawiane pytania, których sami może nigdy byśmy sobie nie zadali, coaching pokazuje człowiekowi opcje, możliwości i uświadamia, że ma on wybór – pozwala również kwestionować to co go otacza.

Myślę, że zwłaszcza teraz, w dobie kryzysu, coaching będzie bardzo wspierającym i jeszcze bardziej niż zwykle potrzebnym narzędziem dla wielu osób. Każda faza cyklu oferuje tak samo trudności jak i możliwości – tylko od nas zależy czy wykorzystamy ten czas na działanie i czy będzie ono katalizatorem do zmian, które chcemy u siebie zobaczyć. 

Ciekawi mnie jak Ty rozumiesz tę metodę pracy? Będzie mi miło jeśli podzielisz się ze mną swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzu lub w wiadomości prywatnej 🙂
Dziękuję za Twój czas,
Dorota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.