Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia.

Gdyby ktoś się mnie zapytał o jeden z najbardziej inspirujących aspektów ludzkiego życia, bez wahania odpowiedziałabym: marzenia.

Marzenia są jak tęcza, wzbogacają nasze życie kolorami i dają powód do optymizmu. Niezależnie od tego, czy są małe czy duże, marzenia nadają cel, sens życia i motywują nas do działania.

Dzisiaj chciałbym Tobie (a przy tym też samej sobie) przypomnieć, jak ważne jest dążenie do spełniania swoich marzeń i w jaki sposób możemy je realizować.

Przede wszystkim otwórz się na to czego pragniesz i zdecyduj co jest, dla Ciebie, tak naprawdę, NAPRAWDĘ ważne. Wierzę, że marzenia mają swój początek w sercu i cichych podszeptach duszy dlatego szalenie ważne jest, aby przestać się wstydzić swoich pragnień, odpuścić ograniczające przekonania i dać ponieść się swojej fantazji.

Kolejny ważny krok to wizualizacja. Wizualizuj sobie swoje marzenia w jak najdrobniejszych szczegółach. Zobacz w swojej wyobraźni, jak wygląda Twoje życie gdy już je osiągnęłaś. Wizualizacja pozwoli Ci wzmocnić wiarę w siebie i zobaczyć drogę, którą musisz podążać.

Odkryj moc pisania. Przenieś swoje marzenia na papier i spisz swoje cele. Określ, czego chcesz dokonać i w jaki sposób zamierzasz to osiągnąć. To pomoże Ci zobaczyć swoje marzenia jako konkretny plan działania. Dla mnie oprócz spisania swoich celów jednym z ważniejszych narzędzi, jakie znam, jest mapa marzeń.

Działaj! “Marzenia się spełniają, ale nigdy tym, którzy tylko marzą” – Adam Rem. Marzenia same w sobie nie są wystarczające. Musisz podjąć konkretne i intencjonalne działania, aby je zrealizować. Nie odkładaj tego na później. Znajdź pierwszy krok, jaki możesz podjąć już dzisiaj i ruszaj naprzód. Małe kroki prowadzą do wielkich osiągnięć.

Nie rezygnuj, gdy po drodze pojawią się przeszkody. Przeszkody pojawiają się zawsze wtedy, kiedy tracimy cel z naszych oczu. Dlatego tak ważne jest aby codziennie programować swoją podświadomość i wizualizować swoje marzenia.

Poczuj radość w dążeniu do realizacji swoich marzeń, ciesz się podróżą i całym procesem.

Wspieraj innych w realizacji ich marzeń. Uważam, że o marzeniach warto mówić na głos, nigdy nie wiesz kto pomoże Tobie a kiedy Ty będziesz mogła pomóc komuś. Pamiętaj, że ta osoba która przewozi łódką ludzi na drugi brzeg, sama też tam dopływa.

Ucz się od innych: poszukaj inspiracji w historiach osób, które osiągnęły swoje marzenia. Czytaj ich biografie, słuchaj ich przekazu. Możesz się nauczyć cennych lekcji i znaleźć motywację, patrząc na sukces innych.

Pamiętaj, że nie musisz realizować swoich marzeń od razu. Podziel swoje cele na mniejsze etapy i skup się na osiągnięciu każdego z nich.

Bądź odważna: marzenia często wymagają od nas wyjścia poza strefę komfortu. Ale to w końcu Twoje marzenia! Czy nie warto się odważyć i przełamywać swój strach?

Pamiętaj, że marzenia mogą mieć termin ważności, daj sobie prawo aby się z nimi rozstawać gdy poczujesz, że Twój cel się zdezaktualizował lub na jego miejsce pojawiło się coś innego, równie pięknego: poruszającego w Tobie dreszcz emocji i ekscytacji.

Bądź odważna i gotowa zaryzykować. Nie bój się porażki, bo każda porażka jest lekcją, szansą na naukę i Twój rozwój.

Otwórz się na nowe, marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość, gdy im na to pozwolimy 🙂

Życzę Ci abyś nigdy nie zapomniała o tym, aby marzyć! 

Twój Coach,

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.