Jak budować wiarę w siebie?

Wiara i zaufanie do samego siebie to jedne z najcenniejszych umiejętności jakie możemy w sobie wypracować.

Wewnętrzna pewność, siła przekonania i głęboka wiara we własne możliwości są najszybszą trampoliną do sukcesu, osiągnięcia celów i realizacji najskrytszych marzeń. 

Dlaczego zatem tak wiele osób ma problem aby uwierzyć w siebie i swoje możliwości?

Zdarza się, że w efekcie życiowych porażek, perfekcjonizmu, zawodu bliskich osób czy innych zawirowań po prostu przestajemy wierzyć i zaczynamy odpuszczać niektóre rzeczy. 
Godzimy się na bycie przeciętnym bo brakuje nam motywacji i poczucia, że zasługujemy na coś lepszego.

Co zatem pomaga nam w budowaniu wewnętrznej siły?

PRZEJRZYSTOŚĆ/WYRAZISTOŚĆ – musisz dokładnie określić i zdecydować czego chcesz, co chcesz osiągnąć i jaką osobą chcesz się stać. Spisz na kartce co jest dla Ciebie ważne, jak chcesz wyglądać, czuć się, co chcesz osiągnąć, gdzie pojechać, jaką pracę chcesz wykonywać. Bądź precyzyjny: stwórz wizje swojego życia – mapę swoich marzeń i co ważne: nie ograniczaj się przy tym! 
PRZEKONANIE – musisz uwierzyć, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko czego tylko zapragniesz. Wiara innych osób jest na pewno pomocna – ważne aby otaczać się ludźmi, którzy będą nas ciągnąć do góry a nie w dół – ale to, że inni będą w nas samych wierzyć jest tylko elementem układanki. Jeśli Ty sam w siebie nie uwierzysz to choćby cały świat mówił Ci jaki jesteś wspaniały i że „dasz radę” niewiele to zmieni w Twojej sytuacji bo nikt życia za Ciebie nie przeżyje. 
ZAANGAŻOWANIE – musisz postanowić, że zrobisz wszystko co będzie konieczne i będziesz w stanie zapłacić cenę – z wyprzedzeniem – za każdy sukces, jaki sobie założysz, że chcesz osiągnąć. Wiele ludzi mówi, że chce to, tamto, sramto, owamto ale sporo z tych osób nie chce się pochylić czy pomęczyć nawet przez chwilę by to osiągnąć. Bardzo często też zbyt szybko odpuszczamy dlatego ważne jest aby zobowiązać się przed samym sobą, że dam z siebie maksa i nawet gdy będzie źle to nie odpuszczę. 
KONSEKWENCJA – każdego dnia rób mały krok, który będzie Cię przybliżał do realizacji Twoich celów, pracuj na nie każdego dnia, aż zostaną osiągnięte. Małe rzeczy, duże rezultaty. Zbyt często przeceniamy to co jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia a zbyt mało doceniały drobnostki, które robimy codziennie. Każdy może mieć gorszy dzień, ważne aby z jednego gorszego dnia nie zrobiło się gorsze pół roku czy więcej. Działaj a zobaczysz wkrótce, że coś takiego jak efekt kuli śnieżnej jest czymś bardziej niż realnym.
Co jeszcze Twoim zdaniem można dodać do tej listy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.