Co pomaga ruszyć z miejsca?

Jak często chcesz ruszyć z miejsca, czujesz, że masz potencjał i mimo to nic dalej z tym nie robisz? 

Jak myślisz, skąd bierze się chęć i siła do działania u innych? Może innym jest po prostu łatwiej i wszystko samo przychodzi? 
A może ktoś kogo obserwujesz i masz teraz na myśli ma w sobie pasję, wiarę we własne możliwości, zaplanowaną strategie, energię, świetnie się komunikuje, nawiązuje kontakty i działa w zgodzie ze swoimi wartościami? 
Pomyśl co Ty musisz w sobie znaleźć, co zacząć robić inaczej niż do tej pory aby zacząć działać – to co mnie przekonuje znajdziesz poniżej.
PASJA. Pasja to siła – nadaje życiu treść i sens. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz pochłonęło Cię coś tak bardzo, że praca po nocach i brak snu nie miały znaczenia – nie wiadomo skąd nagle pojawiały się moce i nadwyżka energii aby funkcjonować w totalnie nieludzkich warunkach 24 godziny na dobę – liczył się projekt i wręcz obsesja na temat jego realizacji.
WIARA. W książkach i filmach bardzo często możemy spotkać się ze świadectwem na temat tego jak ogromną moc sprawczą ma wiara w to co robimy i w to kim możemy się stać. Pamiętaj, że ludzie sukcesu wiedzą czego chcą i przede wszystkim wierzą, że mogą to osiągnąć.
STRATEGIA. Pasja i wiara oczywiście nie wystarczą, trzeba mieć strategię działania – należy więc zorganizować potrzebne środki które przybliżą Cię do realizacji Twoich celów.
WARTOŚCI. Wartości to nic innego jak Twój system przekonań, to dzięki swoim wartościom odróżniasz między innymi dobro od zła według swoich standardów. Pamiętaj, że jeśli będziesz robić coś co nie jest spójne z tym co czujesz i czym kierujesz się w życiu prędzej czy później dopadnie Cię smutek i niezadowolenie a już na pewno nie będziesz odczuwał wewnętrznego spełnienia i osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu.
ENERGIA. Zadbaj o swoją energię witalną – o zdrowie fizyczne i mentalne. Pamiętaj, że nasz czas jest ograniczony dlatego chwytaj szanse jakie przynosi Ci życie i ciesz się z możliwości, które posiadasz.
UMIEJĘTNOŚĆ NAWIĄZYWANIA KONTAKTÓW. Nawiązuj kontakty z innymi ludźmi i pogłębiaj więzi, w grupie siła. Ucz się od innych i korzystaj z ich doświadczenia i chęci dzielenia się wiedzą. 
KOMUNIKACJA. To jak komunikujesz się sam ze sobą, a także z innymi ludźmi, moim zdaniem, jest jedną z najważniejszych umiejętności. Poświęć dużą część swojego czasu na naukę słuchania oraz tego jak w zrozumiały sposób przekazywać myśli i wyrażać swoje uczucia. 
Co jeszcze można dodać do tej listy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.