Pierwszy krok to za mało

Miejsce, w którym jesteś dzisiaj to przede wszystkim kumulacja Twoich wcześniejszych wyborów i decyzji. Nikt nie ma za zadanie Ciebie uszczęśliwiać – to Twoja praca do zrobienia i musisz przejąć za nią 100% odpowiedzialność, a świat nie jest nic Tobie winien.
Owszem, pierwsze karty naszego życia są wybierane przez los i nie na wszystko mamy wpływ, natomiast postawa jaką obierzemy później to już wyłącznie nasza decyzja
Możesz to zaakceptować i wykorzystać a możesz też udawać, że jest inaczej i oszukiwać samego siebie. Możesz być albo szczęśliwy albo zrozpaczony – jedno i drugie wymaga tyle samo wysiłku. Bycie zrozpaczonym to pójście na łatwiznę – to stawianie siebie w roli ofiary. Wykreowanie dużego marzenia i wykreowanie małego marzenia zajmuje tyle samo czasu. Optymizmu można się nauczyć, bycie szczęśliwym i szukanie szans w każdej sytuacji może stać się nawykiem tak samo jak bycie nieszczęśliwym. 
Pierwszym krokiem do realizacji, każdego celu jest przede wszystkim podjęcie decyzji i rozpoczęcie nawet najmniejszego działania. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pierwszy krok to za mało bo działać trzeba systematycznie i regularnie. 
Swoje życie kształtujemy nie przez jednorazowe, spontaniczne i wygodne dla nas decyzje podejmowane od czasu do czasu. Na sukcesy i porażki pracujemy codziennie, w tym miejscu zawsze idealnie przemawia do mnie metafora efektu kuli śnieżnej – na początku niby nic, a później jest nie do zatrzymania. Oczywiście można liczyć na łut szczęścia, czekać całe życie i się nie doczekać – przy codziennej pracy też nigdy nie ma gwarancji, natomiast jest gwarancja rozwoju, podnoszenia swoich kompetencji, otworzenia się na szanse i nowe możliwości a nie stagnacji jak w przypadku biernego czekania. 
Porażki tak samo – to kumulacja naszych małych wyborów i działań, które podejmujemy w ciągu dłuższego czasu: nie kończymy spraw, odpuszczamy i zbyt łatwo się poddajemy, nie panujemy nad swoimi emocjami.
Zdecyduj co jest dla Ciebie najważniejsze i do jakich rezultatów chcesz dążyć. 
Twoje życie zmienia się dokładnie w tym momencie, w którym podejmujesz nową decyzję z zamiarem jej konsekwentnego i bezwzględnego realizowania. Jak już podejmiesz decyzję zaangażuj się w nią na 100%, bez ściemniania i udawania. 
To wielka sztuka działać, wiele osób żyje na „pół etatu” bo boi się zaangażować w coś wielkiego na 100%, cały czas mając z tyłu głowy plan „b”.
Prawdziwa decyzja oznacza poświęcenie się osiągnięciu określonego celu oraz odcięcie się od wszelkich wymówek. Musisz zobaczyć jakie koszty są związane z celami, które chcesz osiągnąć i zdecydować się zapłacić je z góry, bez gwarancji sukcesu. Każdego dnia, regularnie i systematycznie robić krok do przodu. 
A zatem:
  1. Zdecyduj czego chcesz.
  2. Przystąp do działania.
  3. Obserwuj co działa a co nie.
  4. Zmieniaj i podejmuj nowe działania, systematycznie i konsekwentnie, do momentu aż nie osiągniesz zamierzonego celu.
  5. Bądź elastyczny, nie na wszystko masz wpływ.
„Miej odwagę podjąć decyzję, siłę by w niej wytrwać i cierpliwość by doczekać efektów.”
Trzymam za Ciebie kciuki.
Do następnego,
Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.