Na początek popływaj w basenie wiedzy i morzu umiejętności, a na koniec zdecyduj się na ocean inspiracji.

Ciągła nauka i nieustanny rozwój są wpisane w sens ludzkiego życia: im więcej się uczymy i rozwijamy tym bardziej czujemy się wolni, pewni siebie i swobodni.

Kiedy coś przestaje rosnąć i się zmieniać, umiera – tak więc w rozwoju, chodzi przede wszystkim o zasadę życia.

Bez rozwoju życie staje się bezsensowne i puste, a niezaspokojone potrzeby odbierają nam radość i energię.

Jesteśmy swoją własną układanką, a więc każda drobnostka sumuje się do czegoś większego. Nic nie jest neutralne: każda decyzja lub jej brak przybliża nas lub oddala od naszego celu głównego. Wiele rzeczy w życiu postępuje powoli ale nic nie pozostaje obojętne.

Może warto znaleźć w sobie odwagę by być ciekawym samego siebie, swojego większego obrazu i tego na jak szerokie wody jesteś w stanie wypłynąć?

Może lepiej być małą rybką w błękitnym oceanie niż bezpieczną rybką w przyciasnym, znanym, nudnym i zależnym od kogoś akwarium?

Decyzja oczywiście, jak zawsze, należy do Ciebie.

Ja swojego wyboru dokonałam wiele lat temu. Kolejnym ważnym krokiem były i nadal są: odpowiedzialność, konsekwencja i świadomy wysiłek, co oczywiście nawet częściej niż rzadziej nie jest proste, natomiast nie oddałbym tej wolności rozwoju za nic innego. Rozwój to ciągłe próbowanie czegoś innego niż to co już do tej pory opanowałeś.

Na początek popływaj w basenie wiedzy i morzu umiejętności, a na koniec zdecyduj się na ocean inspiracji.

Jak uważasz, w którym miejscu jesteś teraz?

Jeśli chcesz wypłynąć na głęboką wodę to zapraszam Cię do wspólnej pracy na indywidualnych spotkaniach rozwoju osobistego online – więcej informacji w wiadomości prywatnej: 📩 czesc@silowniaumyslu-online.pl

Pozdrawiam,

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.