Co pomaga ruszyć z miejsca? 

Działanie przywraca i wspaniale umacnia wiarę w siebie. Brak działania jest nie tylko skutkiem, ale i przyczyną lęku.

  – Norman Vincent Peale

Masz takie dni, że czujesz, że mogłabyś zmienić swoje życie o 180 stopni a mimo to jest w Tobie blokada na tyle silna, że nie potrafisz ruszyć z miejsca? Jak myślisz, skąd bierze się chęć, moc sprawcza i siła do działania u innych?

Pomyśl co na dzień dzisiejszy różni Cię od osób, które są dla Ciebie inspiracją. Co potrzebujesz w sobie znaleźć, co zacząć robić inaczej niż do tej pory, aby aktywnie realizować swoje plany, cele i marzenia.

Po przeczytaniu naprawdę ogromnej ilości książek z zakresu rozwoju osobistego przedstawiam Ci kilka punktów, które w dużej mierze, w większym lub mniejszym stopniu, pokrywały się w każdej z nich.

PASJA

Pasja to siła – nadaje życiu treść i sens. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz pochłonęło Cię coś tak bardzo, że praca po nocach i brak snu nie miały znaczenia – nie wiadomo skąd nagle pojawiały się moce i nadwyżka energii, aby funkcjonować w totalnie nieludzkich warunkach 24 godziny na dobę – liczył się projekt i wręcz obsesja na temat jego realizacji.

WIARA

W książkach i filmach bardzo często możemy spotkać się ze świadectwem na temat tego jak ogromną moc sprawczą ma wiara w to co robimy i w to kim możemy się stać. Pamiętaj, że ludzie sukcesu wiedzą czego chcą i przede wszystkim wierzą, że mogą to osiągnąć.

STRATEGIA

Pasja i wiara oczywiście nie wystarczą, trzeba mieć strategię działania – należy więc zorganizować potrzebne środki które przybliżą Cię do realizacji Twoich celów.

WARTOŚCI

Wartości to nic innego jak Twój system przekonań, to dzięki swoim wartościom odróżniasz między innymi dobro od zła według swoich standardów. Pamiętaj, że jeśli będziesz robić coś co nie jest spójne z tym co czujesz i czym kierujesz się w życiu prędzej czy później dopadnie Cię smutek i niezadowolenie a już na pewno nie będziesz odczuwała wewnętrznego spełnienia i osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu. Jeśli nie wiesz, jak odkryć swoje wartości zapraszam Cię do wykonania z ćwiczeń zawartych w WorkBooku.

ENERGIA
Zadbaj o swoją energię witalną – o zdrowie fizyczne i mentalne. Pamiętaj, że nasz czas jest ograniczony dlatego chwytaj szanse jakie przynosi Ci życie i ciesz się z możliwości, które posiadasz.

UMIEJĘTNOŚĆ NAWIĄZYWANIA KONTAKTÓW
Nawiązuj kontakty z innymi ludźmi i pogłębiaj więzi, w grupie siła. Ucz się od innych i korzystaj z ich doświadczenia i chęci dzielenia się wiedzą.

KOMUNIKACJA
To jak komunikujesz się sama ze sobą, a także z innymi ludźmi, moim zdaniem, jest jedną z najważniejszych umiejętności. Poświęć dużą część swojego czasu na naukę słuchania oraz tego jak w zrozumiały sposób przekazywać myśli i wyrażać swoje uczucia.

Co jeszcze Twoim zdaniem warto dodać do tej listy? Daj znać w komentarzu lub w wiadomości prywatnej.

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.